خانه / اخبار / آخرین اخبار وضعیت البغـدادی و داعش
مهره مار اصل

آخرین اخبار وضعیت البغـدادی و داعش

اخبار,اخبار بین الملل ,گروه تروریستی داعش

 از زبان وزارت کشور عراق

آخرین اخبار وضعیت البغـدادی و داعش

وزارت کشور عراق روز یکشنبه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ابوبکر بغدادی در حمله گروه اطلاعاتی “الصقور” که تجمع اعضای داعش را در منطقه القائم هدف قرار داده بودند، زخمی شد.

وزارت کشور عراق با تاکید بر اینکه ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش در حمله نیروهای هوایی عراق در غرب الانبار زخمی شده است، اعلام کرد که وی برای معالجه به سوریه منتقل شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه‌ نیوز، وزارت کشور عراق امروز (دوشنبه) اسامی کشته و زخمی‌شدگان رهبران داعش در حمله نیروهای هوایی عراق در منطقه القائم در غرب الانبار را اعلام و تاکید کرد که رهبر ابوبکر بغدادی که در حمله هوایی مذکور زخمی شده بود، برای معالجه به سوریه انتقال یافته است.

به گزارش وزارت کشور عراق، در این حمله ۴۰ تن از اعضای داعش کشته و زخمی شدند.

وزارت کشور عراق روز یکشنبه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ابوبکر بغدادی در حمله گروه اطلاعاتی “الصقور” که تجمع اعضای داعش را در منطقه القائم هدف قرار داده بودند، زخمی شد.

وزارت کشور عراق براساس سند صادره از سوی آژانس اطلاعات و تحقیقات فدرال این کشور اعلام کرد: حمله هوایی که جنگنده‌های عراقی با کمک آژانس اطلاعات نظامی انجام داد نشستی را در باغی در کنار مدرسه “الکندی” در منطقه سعده از توابع منطقه القائم هدف قرار دادند و این حمله موجب زخمی شدن بغدادی و کشته شدن ابوحذیفه العدنانی و احمد عطا الله، محافظان وی شد.

این وزارتخانه افزود: حمله مذکور همچنین به کشته شدن عمر العبسی، کارشناس مواد منفجره سعودی الاصل، احمد سالم السلمانی، یکی از مسئولان دیگر داعش و عامل انفجارهای انتحاری متعدد ابوقتیبه، مفتی فرات و مسئول اعدام بسیاری از عراقی‌ها و ابویوسف شد.

همچنین در بین کشته شدگان ابوعبدالرحمان الشیشانی، یکی از مهمترین رهبران تروریست‌ها در سوریه، ناصر طلاب الداهری یکی از رهبران سابق القاعده، لطیف السویداوی، والی الانبار، ابوزهراء المحمدی، امیر بخش‌هایی از فرات، سامر محمد، مسئول امنیتی در منطقه القائم و کنعان مهیدی، امیر منطقه راوه و ولید العانی، امیر منطقه “عنه” نیز وجود دارند.

به گزارش وزارت کشور عراق، رهبر داعش پس از زخمی شدن از طریق جنایتکاری به نام مناف عاصم به سوریه انتقال یافت و در سوریه پزشکانی از پادگان جدید برای معالجه وی آمدند.

این در حالی است که خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی فیسبوک نوشته بود که ابوبکر بغدادی در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف به مرکز تجمع رهبران داعش در شهر موصل زخمی شده است.

اخبار بین الملل – ایسنا

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

حمله-موشکی-سپاه-علیه-داعش-به-انتقام-حادثه-تروریستی-اهواز-۲

انتقام حادثه تروریستی اهواز توسط سپاه از داعش در سوریه

حمله موشکی سپاه علیه داعش به انتقام حادثه تروریستی اهواز (+عکس) این دومین حمله موشکی …