خانه / اخبار / آنچه در سال ۲۰۱۶ در جهان روی خواهد داد
مهره مار اصل

آنچه در سال ۲۰۱۶ در جهان روی خواهد داد

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نتیجه انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، سرنوشت اتحاد دو کره و نامزدهای جانشینی بان کی مون در سازمان ملل متحد از جمله پیش بینی های مهم برای سال ۲۰۱۶ میلادی خواهند بود.

پیش بینی حوادث و رویدادها همواره یکی از جذاب ترین مسائل برای انسان ها در طول تاریخ بوده است. این موضوع اگر مرتبط با مسائل سیاسی باشد که بر زندگی همگان به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیرگذارند جذاب تر می نماید. از این رو همزمان با آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی رسانه های معتبر بین المللی درباره حوادث سال ۲۰۱۶ میلادی پیش بینی هایی را انجام داده اند.

به گزارش خرداد، روزنامه “گاردین” با پیش بینی حوادث سال ۲۰۱۶ میلادی می نویسد””این سال سالی فاجعه بارتر برای سوریه و یمن خواهد بود، موج غیر قابل کنترل آوارگان بیش از پیش وارد اروپا می شوند، بار دیگر با بحران خواست بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا مواجه خواهیم شد، با موج خشکسالی های بیش تر در شرق چین و غرب آمریکا مواجه خواهیم بود و هم چنین شاهد افزایش سوء استفاده های اینترنتی توسط هکرها خواهیم بود”.

البته گاردین اشاره می کند که دلایلی نیز برای خوش بینی نسبی در سال ۲۰۱۶ میلادی وجود دارد و در این باره می نویسد:”جنگ های کمتری در سال ۲۰۱۶ میلادی به وقوع خواهند پیوست، علیرغم آن که دو کره متحد نخواهند شد احتمالا اتحاد برای قبرس ترک نشین و یونانی نشین به وقوع خواهد پیوست”.

گاردین درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش روی امریکا اشاره می کند که پیش بینی نتیجه آن بسیار دشوار است با این حال، پیش بینی کرده که احتمالا امریکا شاهد به قدرت رسیدن نخستین زن در مقام ریاست جمهوری خود خواهد بود و در این باره می نویسد:”هیلاری کلینتون” جانشین طبیعی اوباما خواهد بود. در این بین “برنی سندرز” بدلیل شعارهای بیش از اندازه پوپولیستی خود شانس زیادی نخواهد داشت”.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

گاردین با تاکید اشاره می کند که سال ۲۰۱۵ سال بزرگی برای فضای مجازی نبود اما از دید این روزنامه سال ۲۰۱۶ احتمالا “بدترین، بدترین و بدترین” سال برای فضای مجازی و کارهای هکرها خواهد بود ! این روزنامه هم چنین پیش بینی کرده که احتمالا در همه پرسی درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به احتمال زیاد اکثریت رای دهندگان به خروج رای مثبت خواهند داد.

گاردین درباره چشم انداز روسیه و قدرت پوتین در آن کشور می نویسد:”همه چیز بستگی به قیمت نفت دارد. پیش بینی می شود که او بتواند تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی در قدرت باقی بماند با این حال، عوامل دیگری نیز علاوه بر کاهش قیمت نفت تاثیرگذار خواهند بود که از جمله آن ها می توان به وضعیت جسمانی پوتین و شرایط بین المللی اشاره کرد”.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

گاردین می نویسد:”پیش بینی درباره روسیه تحت زمامداری پوتین کار دشواری است چرا که سیستم سیاسی او پیش بینی ناپذیر است. در این میان انقلاب در اوکراین و ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه نیز کاملا معادلات و نتیجه پیروزی ها و شکست ها را بهم ریخته اند”. این روزنامه درباره پیش بینی ناپذیر بودن پوتین می نویسد:”در بهار گذشته یک هفته پوتین از صحنه عمومی غایب بود و پس از آن مشخص شد که او به آنفولانزا مبتلا شده بود اما مشاورانش از اشاره به این موضوع خودداری کرده بودند در نتیجه می توان درک کرد که پیش بینی مسائل روسیه تحت زمامداری او تا چه اندازه دشوار هستند.

این روزنامه بریتانیایی در ادامه به موضوع مهم دیگری اشاره می کند و آن تعیین جانشین جدید برای “بان کی مون” دبیرکل کنونی سازمان ملل متحد خواهد بود. گاردین اشاره می کند که به احتمال زیاد برای نخستین بار یک زن به سمت دبیرکلی خواهد رسید و در این باره می نویسد:”معلوم نیست شاید سال ۲۰۱۶ میلادی سالی متفاوت باشد از آن رو که یک زن به سمت دبیرکلی برسد. در این میان نامزدهای احتمالی برای کسب این مقام مطرح شده اند که دو تن از آنان زنان هستند: ایرینا بوکووا دبیرکل بلغاری تبار یونسکو و کریستالینا جورجیوا نائب رییس بلغاری تبار کمیسیون اتحادیه اروپا.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خبرگزاری بلومبرگ نیز پیش بینی هایش را درباره سال ۲۰۱۶ میلادی ارائه کرده و می نویسد:”دونالد ترامپ به احتمال زیاد نامزد حزب جمهوریخواه برای انتخابات ۲۰۱۶ نخواهد بود.روسیه به برنامه های توسعه طلبانه خود به خصوص در حوزه کشورهای بالتیک ادامه خواهد داد. درباره المپیک سال ۲۰۱۶ میلادی در ریودو ژانیرو نیز باید بگوییم که علیرغم تمهیدات شدید امنیتی در نظر گرفته شده هیچ گونه حمله یا اقدام خشونت آمیز تروریستی جدی روی نخواهد داد. در آمریکا نیز هیچ گونه قانون قابل توجهی درباره موضوع ازادی حمل اسلحه به تصویب نخواهد رسید. در اروپا افزایش حجم و دامنه ورود آوارگان و مهاجران در حوزه بالکان سبب تقویت دولت های ملی گرا در کل اروپا خواهند شد”.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

بلومبرگ پیش بینی می کند که رای دهندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ امریکا بسیار کمتر از سال های دهه ۹۰ میلادی مشارکت خواهند کرد.

 

اخبار بین الملل – خردادنیوز

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

شراب خوار

حکم شرعی ازدواج با فرد شراب خوار

حکم شرعی ازدواج با فرد شراب خوار حکم شرعی ازدواج با فرد شراب خوار در …