bimahdiشنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

احوال‌پرسی و مصافحه ظریف با اوباما و کری

یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی به فارس خبر داد
احوال‌پرسی و مصافحه ظریف با اوباما و کری

یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی گفت: وزیر امور خارجه کشورمان که در حال خروج از سالن مجمع عمومی سازمان ملل بود به طور اتفاقی با باراک اوباما و جان کری که در حال ورود به محل مجمع بودند، رو به رو شد و احوالپرسی کرد و دست داد.

خبرگزاری فارس: احوال‌پرسی و مصافحه ظریف با اوباما و کری

یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس گفت: دیروز (دوشنبه) پس از پایان سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در حال خروج از سالن مجمع بود به طور اتفاقی با باراک اوباما رئیس جمهور و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در حال ورود به محل مجمع عمومی بودند روبرو شد و سلام و احوالپرسی کرد و دست داد.

یک منبع مطلع نزدیک به هیات ایرانی نیز درباره دیدار ظریف و رئیس جمهور آمریکا گفت : نقل قولها در مورد دیدار از قبل تعیین شده به هیچ وجه درست نیست.

هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته به وقت محلی در نیویورک برگزار و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی با اشاره به توافق هسته‌ای که آن را نمونه درخشانی از پیروزی بر جنگ خواند، گفت:‌این توافق توانسته سایه تخاصم و حتی جنگی دیگر و تنشی دامنه دار را از سر خاورمیانه دور کند و می‌تواند و باید سرآغاز دوره‌ای جدید و موجب نتایجی مثبت برای صلح و ثباتی پایدار در منطقه نیز باشد.

 

yamahdi

این مطلب توسط ارسال شده است.

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر