خانه » اخبار » کارنامه درخشان اهل تسنن پاکستان در عزای حسینی + تصاویر
ایران16
 مهره مار اصل

کارنامه درخشان اهل تسنن پاکستان در عزای حسینی + تصاویر

کارنامه درخشان اهل تسنن پاکستان در عزای حسینی + تصاویر

اسلام اباد محرم

عشق و ارادت به امام حسین علیه السلام در پاکستان صرفا متعلق به شیعیان نیست و در جای جای این کشور اهل تسنن نیز همپای شیعیان محرم را به سوگ می‌نشینند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم تمییز دادن شیعیان از اهل تسنن در پاکستان چندان ساده نیست و بسیارند اهل تسننی که از سر عشق و محبت به اهل بیت علیهم‌السلام نام فرزندان خود را حسن و حسین می‌گذارند.

شیخ‌الاسلام دکتر طاهر القادری رهبر حزب عوامی پاکستان از جمله بزرگان اهل تسنن است که نام فرزندانش را حسن و حسین قرار داده است، نامی که در اسم «ممنون حسین» رئیس‌جمهور پاکستان، «چوهدری شجاعت حسین» نخست‌وزیر پیشین پاکستان و…بسیاری از افراد دیگر نیز دیده می‌شود که از نشانه‌های احترام و علاقه اهل تسنن به سالار شهیدان است.

ایام محرم‌الحرام به خصوص دهه نخست آن و به صورت ویژه روز عاشورا تجلی‌گاه این عشق دیرینه است و اهل تسنن نیز همپای شیعیان و در برخی نقاط جلوتر از شیعیان عزای حسین را به پا می‌کنند.

مجموعه بزرگ منهاج القرآن در لاهور که همه ساله محل برگزاری بزرگترین اعتکاف جهان است، میزبان هزاران نفر از اهل تسنن این شهر است که قدم پیش می‌گذارند تا طاهر القادری برایشان از درس‌های عاشورا و پیام آزادی و آزادگی سخن بگوید.

گفتنی است در این مراسم پرشور رهبر اهل تسنن بریلوی پاکستان معمولا به شبهاتی که وهابیت علیه قیام عاشورا مطرح می‌کند پاسخ داده و لعن به قاتلان حسین را عملی بزرگ می‌داند.

دیگر شهرهای پاکستان از کراچی گرفته تا اسلام‌آباد و کویته نیز شاهد برگزاری مراسم عزای حسینی توسط اهل سنت پاکستان است که به سوگ سالار شهیدان نشسته‌اند.

عشق به حسین(ع) چنان این مردم را شیفته خود کرده است که بسیاری از اهل سنت پاکستانی به زحمت هزینه سفر تهیه کرده و عازم عتبات عالیات می‌شوند تا زائر حسین نیز باشند.

علیرغم توطئه‌های مکرری که از سوی آل سعود و احزاب وابسته به آنها صورت گرفته تا میان شیعیان و اهل تسنن در پاکستان نزاع و جنگ ایجاد کند ولی هنوز هم پیوندی ناگستتنی میان این دو وجود دارد و سیدالشهدا(ع) یکی از محورهای اصلی این اتحاد و یکرنگی است.

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات