خانه » اخبار » بیشنهاد استرالیا به ایران برای جنگ با داعش
ایران16
 مهره مار اصل

بیشنهاد استرالیا به ایران برای جنگ با داعش

بیشنهاد استرالیا به ایران برای جنگ با داعش

اخبار,اخبار سیاست خارجه,دیوید جانسون

 استرالیا: حاضریم در کنار ایران با داعش بجنگیم

استرالیا عضو ائتلاف آمریکایی ضد داعش است و قرار است در هفته جاری ۲۰۰ نیروی ویژه به منظور کمک و پشتیبانی و مشاوره در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش به عراق اعزام کند.

وزیر دفاع استرالیا اعلام کرد این کشور حاضر است برای شکست گروه تروریستی داعش در عراق، با ایران همکاری کند. استرالیا: حاضریم در کنار ایران با داعش بجنگیم

” دیوید جانسون” وزیر دفاع استرالیا روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز استرالیا با اشاره به اعزام ۲۰۰ نیروی ویژه استرالیا به عراق برای مبارزه با داعش ، گفت ، این کشور حاضر است در کنار ایران با نیروهای داعش در عراق بجنگند.

استرالیا عضو ائتلاف آمریکایی ضد داعش است و قرار است در هفته جاری ۲۰۰ نیروی ویژه به منظور کمک و پشتیبانی و مشاوره در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش به عراق اعزام کند.

وزیر دفاع استرالیا در مصاحبه روز گذشته خود اعلام کرد که ۲۰۰ نیروی ویژه استرالیایی می توانند در مبارزه با داعش در عراق  با نیروهای ایرانی همکاری کنند. ایران حضور نظامی در عراق را تکذیب کرده است.

همزمان سخنگوی وزارت دفاع استرالیا اعلام کرد که دلیل ابراز تمایل وزیر دفاع این کشور به همکاری با ایران در مبارزه با داعش، این حقیقت است که دولت بغداد از ایران خواسته است تا در مبارزه با داعش به این کشور کمک کند.

استرالیا نخستین کشور عضو ائتلاف آمریکایی ضد داعش است که برای همکاری نظامی با ایران در عراق به منظور مقابله با داعش ابراز تمایل می کند.

این اقدام استرالیا، در حالی است که این کشور در سال های گذشته درباره سوریه برخلاف جهت سیاست های منطقه ای ایران حرکت کرده است.

دولت استرالیا در کنار دیگر کشورهای محور غربی – عربی حامی مخالفان مسلح حکومت سوریه، از سقوط دولت بشار اسد حمایت کرده است.

دولت کانبرا همزمان با پیروزی های اخیر ” عملیات عاشورا” علیه داعش، که بنا بر گزارش ها سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این عملیات موفقیت آمیز نقش جدی ایفا کرده است، نسبت به همکاری با ایران ابراز تمایل می کند.

 

اخبار سیاست خارجی – عصر ایران

 

 

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید