خانه / چند رسانه ای / تصویر / جزییات حمله طالبان به مدرسه در پاکستان
مهره مار اصل

جزییات حمله طالبان به مدرسه در پاکستان

جزییات حمله طالبان به مدرسه در پاکستان

اخبار,اخبار بین الملل, حمله انتحاری در  پاکستان

شمار قربانیان گروگانگیری در پیشاور از مرز ۱۰۰ نفر گذشت

قتل‌عام ۱۰۰ کودک در یک مدرسه توسط طالبان پاکستان

  در جریان حمله امروز تعدادی از گروه جنایت‌کار طالبان پاکستان به یک مدرسه در پیشاور، تاکنون دست کم یکصد و چهار نفر کشته و بیش از یکصد نفر دیگر هم مجروح شده اند.

‘پرویز ختک’ سروزیر ایالت خیبر پختونخوا کشته شدن بیش از یکصد نفر و مجروح شدن بیش از یکصد نفر دیگر را در جریان این اقدام تروریستی و گروگانگیری تایید کرده است. اعضای گروه تحریک طالبان پاکستان روز سه شنبه با حمله به یک مدرسه متعلق به ارتش پاکستان در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا، حدود ۵۰۰ دانش آموز و کادر آموزشی این مدرسه را به گروگان گرفتند. بیشتر قربانیان این حادثه ، از دانش آموزان مدرسه هستند.

طالبان در تماس با برخی رسانه‌ها، مسوولیت این اقدام تروریستی را برعهده گرفته و اعلام کرده است که این اقدام را در تلافی حملات ارتش پاکستان به مواضع شبه نظامیان در مناطق قبایلی در شمال غرب این کشور انجام داده است. ارتش پاکستان از شش ماه پیش تاکنون، با انجام حملات نظامی گسترده به مناطق قبایلی وزیرستان شمالی علیه مواضع شبه نظامیان، حدود یکهزار و ۳۰۰ نفر از شبه نظامیان را کشته است. ‘محمد خوراسانی’ سخنگوی گروه تحریک طالبان پاکستان در گفت و گو با برخی منابع خبری، از حمله شش نفر از مهاجمان انتحاری و تک تیرانداز این گروه تروریستی به مدرسه یاد شده خبر داد و گفت: از این افراد خواسته ایم به دانش آموزان خردسال این مدرسه آسیبی نرسانند.

تیراندازی و درگیری در محل حادثه گروگانگیری هنوز ادامه دارد. گزارش های حاکی است نیروهای امنیتی ضمن محاصره مدرسه، توانسته اند تعدادی از دانش آموزان را نجات دهند. تعداد دقیق دانش آموزان و افرادی که در این مدرسه از سوی طالبان به گروگان گرفته شده اند، مشخص نیست. ‘محمد نواز شریف’ نخست وزیر پاکستان و جمع زیادی از سیاستمداران ارشد این کشور ، اقدام امروز طالبان را به شدت محکوم کردند. نخست وزیر پاکستان به تمام نیروهای پلیس و امنتی در منطقه دستور داده است با اولویت حفظ جان دانش آموزان و معلمان، به سرعت به ماجرای گروگانگیری خاتمه دهند.

اخبار,اخبار بین الملل, حمله انتحاری در  پاکستان

اخبار,اخبار بین الملل, حمله انتحاری در  پاکستان

اخبار,اخبار بین الملل, حمله انتحاری در  پاکستان

اخبار بین الملل – بهار نیوز

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

حمله داعش به مرزهای عراق و سوریه ناکام ماند

حمله داعش به مرزهای عراق و سوریه ناکام ماند عناصر گروه تروریستی داعش پس از …