خانه » اخبار » جلاد داعش توسط مادرش شناسایی شد + تصاویر
ایران16
 مهره مار اصل

جلاد داعش توسط مادرش شناسایی شد + تصاویر

محمد اموازی معروف به جلاد داعش توسط مادرش شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار عصرخبر به نقل از رسانه های انگلیسی، «غانیا اموازی»، مادر اموازی فرزندش را شناسایی کرده و اعلام کرده فرد موسوم به جلاد داعش پسر اوست.

مادر جلاد داعش که هنوز در انگلیس زندگی می کند در مقابل رسانه ها اعلام کرده است که توانسته پسرش را شناسایی کند.

 

اخبار,اخبار بین الملل,اخبار جلاد داعش

 

پدر جلاد داعش که به همراه پسر دیگرش در اداره پلیس برای تحقیقات حاضر شده بود نیز گفته های همسرش را تایید کرده است.

پلیس در حال تحقیق درباره این است که آیا خانواده جلاد داعش از فعالیت وی آگاه بوده اند یا خیر؟

 

اخبار,اخبار بین الملل,اخبار قربانیان جلاد داعش

 

در جهت عقربه‌های ساعت از چپ – قربانیان جلاد داعش: جیمز فولی، عبدالرحمن (پیتر) کاسیگ، آلن هنینگ، کنجی گوتو و استیون ساتلاف

پدر محمد اموازی از اقدامات پسرش ابراز ناراحتی کرده است.

محمد اموازی، نام یکی از جلادان داعش است که توسط واشنگتن پست افشا شده که اقدام به سر بریدن چند گروگان کرده است.

اموازی که دارای مدرک عالی در رشته برنامه ریزی کامپیوتر است، یک انگلیسی کویتی تبار و از خانواده‌ای ثروتمند و در غرب لندن زندگی می‌کرد.

گفتنی است، در چند روز گذشته تصاویری از محل زندگی جلاد داعش در رسانه های بین المللی منتشر شده بود.

اخبار,اخبار بین الملل , گروه تروریستی داعش

جلاد داعش در کویت متولد شد و در ۲۱ سالگی فروشنده‌ای فوق‌العاده «آرام و متین» بود. اما پس از بازگشت به انگلستان در سال ۲۰۱۰ ناپدید شد.

فرارو به نقل از گاردین در ادامه می‌نویسد: محمد اموازی در انگلستان به عنوان جلاد داعش مشهور شده است. او پیش‌تر فروشنده یک شرکت فناوری اطلاعات در کویت بوده است. این مسئله شاید نکته‌ای مهم در شناخت مسیر زندگی او تلقی شود. شخصی که از یک انسان عادی به یک شرور تبدیل شد.

رئیس سابق او در گفتگو با گاردین اظهار داشت که اموازی متولد کویت و بزرگ‌شده‌ی لندن است. در ویدیوهای منتشر شده از داعش، او به راحتی گروگان‌ها را در سوریه سر می‌برد، ولی قبلا بسیار آرام بوده و استعداد بالایی در کارش داشته است.

رئیس سابق او در کویت‌سیتی درباره محمد اموازی می‌گوید: «او بهترین کارمندی است که من داشته‌ام. محمد روابط خوبی با مردم داشت. آرام و متین. او به سراغ ما آمد و رزومه کاری خودش را به ما داد.»

کارمندان دیگر از اینکه شخصی از لندن برگردد تا در کویت کار کند تعجب کرده بودند. چرا که اغلب همکارانش در این فکر بودند که بتوانند راهی از کویت به کشورهای غربی پیدا کنند. رئیس سابق او همچنین اضافه کرد پس از اینکه اموازی سال ۲۰۱۰ به لندن سفر کرد، ما دیگر هیچ خبری از او نداشتیم. او ادامه داد: «چگونه ممکن است شخصی تا آن اندازه آرام و متین به یک جلاد تبدیل شود؟ این اصلا منطقی نیست.»

گاردین همچنین آخرین عکس اموازی را از او خواست. این عکس درست قبل از زمانی است که او برای پیوستن به داعش به سوریه برود. این عکس سال ۲۰۱۰ در کویت گرفته شد.

اموازی بهترین کارمند ما بود
خانواده اموازی در کویت هستند. بازجویی‌های معمولی از پدرش جاسم، مادرش قانیه و برادرش عمر توسط نیروهای کویتی در حال انجام است.

ماموران اطلاعات به بزرگان قبیله اموازی در محله تایما از ناحیه‌ جهرا گفتند که هیچ‌گونه اطلاعاتی را در اختیار کسی نگذارد. اموازی شخصی عادی بوده که می‌توانسته با عملکرد خوبش در کار، کارفرمایان خود را شگفت‌زده کند. ماموران اطلاعاتی اولین بار زمانی به او مظنون شدند که او به تانزانیا سفر کرده بود.

اموازی در ابتدا در یک دوره سه ماه به صورت آزمایشی مشغول به کار شد. درآمد او ۳۰۰ دینار کویت به علاوه ۵۰ دینار مخارج بود. همچنین، پنج درصد سود قراردادهایی که او می‌بست نیز به خودش تعلق می‌گرفت. شرکت فناوری اطلاعاتی که او را استخدام کرده بود یک چیز را درست متوجه نمی‌شد. اینکه اموازی می‌توانسته در انگلستان یا کشورهای دیگر درآمد بیشتری داشته باشد. بنابراین، قصد او از کار کردن با این رقم معمولی در کویت چه بوده است.

رئیس سابق اموازی می‌گوید: «مسلمانان و به طور کلی اعراب از اینجا به لندن یا آمریکا می‌روند. دو سال می‌مانند تا یک شغل مناسب یا مسکن پیدا کنند. من همیشه به این فکر می‌کردم که چرا محمد اموازی به اینجا آمده است؟ گویا او مشکلاتی در لندن داشته است. مشکلات خانوادگی، اجتماعی یا روحی. من هیچ وقت از او نپرسیدم. او دنبال یک شغل خوب (در لندن) بود تا بتواند ازدواج کند. اما موفق نشد و همین مسئله برای او مشکل‌ساز شد.»

اموازی تنها یکی صدها برتانیایی است که اخیرا به منطقه سفر کرده‌اند تا به داعش بپیوندند. داعش به دنبال ایجاد خلافت خود در بیابان‌های سوریه و عراق است. اسکاتلندیارد گزارش داده که ۶۰ زن و دختر بریتانیایی برای پیوستن به داعش به خاورمیانه سفر کرده‌اند.

گفته می‌شود که اموازی سال ۲۰۱۳ به سوریه سفر کرده است. همکاران سابق اموازی در کویت‌سیتی روز یکشنبه پس از یک تعطیلی سه‌روزه به سر کار برگشتند. آن‌ها به ناگهان متوجه شدند که همکار سابقشان اکنون یکی از خطرناک‌ترین افراد دنیاست. کسی که گروگان‌ها را جلوی دوربین به‌راحتی سر می‌برد. کارهای او دنیا را تکان داده است.

در طول مدتی که او در آن شرکت کویتی کار می‌کرد تنها دو بار مرخصی اضطراری خانوادگی گرفت تا به انگلستان برگردد. او با دست خط ساده انگلیسی در ۱۰ ژانویه سال ۲۰۱۰ مقصد خود را «لندن» نوشت.

رئیس سابق اموازی می‌گوید: «دومین بار وقتی بود که او برای همیشه رفت. روز ۲۵ آوریل همان سال. ما دیگر او را ندیدیم. اما او سیم‌کارت خود را با پست برای ما ارسال کرد.» به محض این که او به لندن برگشت، نیروهای ضد تروریسم او را دستگیر کرده و اجازه بازگشت به کویت را به او ندادند.

از رئیس سابق او پرسیدیم به نظر شما چگونه یک فروشنده جوان که دیگران را مجاب به خرید از شرکت شما می‌کرد، به انسانی چنین رذل تبدیل شده است؟ او در پاسخ گفت: «من هیچ جوابی ندارم که بدهم. او فردی اجتماعی نبود، اما صمیمانه برخورد می‌کرد. او لبخند نمی‌زد، ولی آدم بدی نبود. ۱۷ سال است که یک هندیِ مسیحی در این شرکت برای ما کار می‌کند. ما با همه به یک شکل برخورد می‌کنیم. ما باید با دیگران برخورد خوبی داشته باشیم. نباید از زور و قدرت استفاده کرد. احتمالا اموازی بازیچه‌ی افراد شروری شده است.»

از رئیس سابق اموازی خواستیم که پیامی برای او بفرستد. او گفت: «از خدا بترس. زیرا اسلام کاری که تو انجام می‌دهی را ممنوع کرده است.»

امامان جمعه در کویت از اظهار نظر در این رابطه خودداری کردند. اموازی کویت را وارد چالش کرده است. چرا که نیروهای امنیتی در سه سال گذشته تدابیر امنیتی را بیشتر کرده‌اند تا شهروندانش وارد مسئله داعش در عراق و سوریه نشوند.

خانواده اموازی پیش از مهاجرت به انگلستان در اوایل دهه ۹۰ میلادی در این منطقه زندگی می‌کردند. گفتنی است بخشی از ریشه قبیله آن‌ها به عراق برمی‌گردد، زمانی که در سال ۱۹۹۰ به کویت یورش آورد.

خانواده اموازی از لندن به جهرا بازگشته‌اند. آن‌ها در طبقه‌ «بدون کشور» یا بدون وطن قرار دارند. وضعیتی که حقوق عادی یک شهروند کویتی را از آن‌ها سلب می‌کند. خانواده اموازی و خانواده‌های دیگر این قبیله، زندگیِ نه چندان جالبِ اقتصادی را در یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا داشته‌اند.

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید