خانه » اخبار » واکنش دوپهلوی آمریکا به خشونت ها علیه مسلمانان میانمار
ایران16
 مهره مار اصل

واکنش دوپهلوی آمریکا به خشونت ها علیه مسلمانان میانمار

تهران – ایرنا – مقام های آمریکایی که همواره در موقعیت های مختلف سعی دارند خود را مدافع حقوق بشر معرفی کنند، بالاخره به خشونت ها علیه مسلمانان واکنش نشان دادند؛ اما واکنشی دوپهلو و منفعلانه که قابل تامل به نظر می رسد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری الجزیره، هدر نوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری خود از یک سو حمله به نیروهای امنیتی میانمار را محکوم کرد و از یک سو خواستار ایجاد دسترسی سازمان های حقوق بشری به ایالت راخین شد.
وی گفت: به دنبال طرح اتهام‌های جدی در خصوص نقض حقوق بشر از جمله سوزاندن گروهی روستاهای روهینگیا و خشونت صورت گرفته از جانب نیروهای امنیتی و افراد مسلح، تعداد قابل توجهی از جمعیت محلی آواره شده‌اند.

 

نوئرت ادامه داد: ما بار دیگر حملات مرگبار به نیروهای امنیتی را محکوم می‌کنیم، اما همصدا با جامعه جهانی می‌خواهیم که این نیروها از حملات بیشتر به جمعیت محلی جلوگیری کنند.
سازمان ملل متحد می‌گوید که از آغاز خشونت‌‎ها در ماه اکتبر تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت مسلمان روهینگیا به بنگلادش گریخته‌اند.
به گفته پناهجویان روهینگیایی ،ارتش میانمار به طور سازماندهی شده به قتل ،تجاوز و سرکوب گسترده مسلمانان اقدام می کند.
سازمان ملل اعلام کرده است؛ بیشتر افرادی که روزها برای رسیدن به بنگلادش پیاده روی کرده اند، به شدت بیمار و نیازمند آب، غذا و سرپناه هستند.
در هفته های اخیر براثر حمله ارتش و بودایی های افراطی به مسلمانان روهینگیایی در این کشور، دستکم یک هزار نفر کشته شده اند.
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان هم به تازگی در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد، ضمن تاکید بر لزوم پایان فوری خشونت‌ها، ورود نهادهای حقوق بشری به این موضوع و محاکمه عاملان این جنایت را خواستار شده بود.
شبس ** ۹۳۸۶ ** مترجم: مهران معینی جم××انتشاردهنده: عزیز موسوی

انتهای پیام /*

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات