خانه » اخبار » داعش خطیب جمعه خود را آتش زد/ عواقب لو دادن مرگ البغدادی
ایران16
 مهره مار اصل

داعش خطیب جمعه خود را آتش زد/ عواقب لو دادن مرگ البغدادی

تکفیری‌های داعش، خطیب روز جمعه خود را در تلعفر که از احتمال مرگ خلیفه خودخوانده این گروه تروریستی سخن گفته بود، اعدام کرد.

به گزارش فارس، یک منبع آگاه محلی در استان نینوی، یکشنبه (امروز) اعلام کرد: داعش خطیب خود را که خبر مرگ «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده تکفیری‌ها را علنی کرده بود، دستگیر و در حضور ده‌ها تن از تروریست‌های مسلح در مرکز تلعفر آتش زد.

وی در گفت‌وگو با «السومریه»، اظهار داشت: داعش یکی از خطیبان خود معروف به «ابوقتیبه» را که به صاحب خطبه مرگ بغدادی معروف شد، در تلعفر دستگیر و پس از چند ساعت وی را اعدام کرد.

این منبع افزود: ابوقتیبه که از افراد نزدیک به البغدادی به شمار می‌آمد، در خطبه‌های روز جمعه گذشته در تلعفر، به طور تلویحی، خبر مرگ خلیفه خودخوانده داعش را تایید کرد و در خطبه دینی‌اش برای مرگ او گریست. این مسئله، سوالات زیادی را برانگیخت. داعش ابتدا سکوت و سپس وی را دستگیر و اعدام کرد و جرم او فتنه‌انگیزی اعلام شد.

بک منبع آگاه محلی در روز شنبه (دیروز) اعلام کرده بود که تکفیری‌های داعش یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی را در تلعفر دستگیر کرده است. این اقدام تنها یک روز پس از اشاره تلویحی‌اش به مرگ خلیفه خودخوانده داعش، صورت گرفت.

در رسانه‌های نزدیک به داعش یا رسانه رسمی آن (خبرگزاری اعماق) اشاره‌ای به این خبر یا خبرهای مشابه نشده است.

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید