خانه » اخبار » دست ظریف / منطق به جای توهین
ایران16
 مهره مار اصل

دست ظریف / منطق به جای توهین

دست ظریف؛ منطق به جای توهین

بوشهر – ایرنا- پایگاه خبری تحلیلی خلیج فارس در مطلبی با عنوان ‘ دست ظریف ، منطق به جای توهین’ نوشته فرشاد امیداوار خبرنگار روشندل را در مورد اقدام ها و بازتاب های اقدام اخیر وزیر امور خارجه بازنشر داده است.

در ادامه این مطلب آمده است: منطق و رجوع به آرای مردم که باشد، تحولات مورد نظر مردم رخ می دهد بدون آن که گلوله ای شلیک شده و یا خونی ریخته شود و کسی مجبور به توسل به دروغ و نفاق نیست.
اگر به حمایت عموم از خود اطمینان داریم نیاز به بستن روزنامه های مخالف و آقا بالا سر شدن برای مردم نیست.
روز سه شنبه هفتم مهر ماه آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، در مجمع عمومی سازمان ملل با آقای اوباما رییس جمهور ایالات متحده آمریکا دست داد و احوال پرسی کرد.
این موضوع واکنش های مختلفی را از جانب موافقان و مخالفان در پی داشت. از جمله وزارت خارجه آن را کاملا اتفاقی دانست و برخی از نمایندگان مجلس و سایر مقامات آن را غیر قابل قبول دانسته، محکوم کردند.
هدف نویسنده نیز تایید و یا نقد این مساله نیست. بلکه می خواهیم عادت ناپسندی را مورد نقد قرار دهیم که متاسفانه در سال های گذشته به یک عادت ناشایست اجتماعی تبدیل شده است. و آن، توهین و دادن نسبت های ناروا و اثبات نشده به مخالفان به جای بیان منطقی و مستند عقاید می باشد.
در این زمینه نمونه های بسیاری وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم. تازه ترین مورد، سخنان آقای بیرانوند در انتقاد از آقای ظریف است که ایشان را با ادبیات نا شایست خطاب قرار داد. تا جایی که آقای ابوترابی نایب رییس مجلس از ایشان خواست از به کار گیری این گونه اصتلاحات خود داری کند.
بدون شک ابراز مخالفت حق قانونی آقای بیرانوند است و کسی منکر این موضوع نیست اما آیا نمی شد به جای این واژه های ناپسند از جملات بهتری استفاده کرده موضع خود را بیان کند؟
و یا در ۲۲ بهمن ۹۱ برخی ها به بهانه دفاع از ارزش ها، با کفش و مهر علی لاریجانی رییس مجلس را در قم هدف قرار داده سخنرانی او را بر هم زدند.
جلوگیری از سخنرانی سید حسن خمینی و تلاش برای ایجاد اختلال در صحبت های رئیس جمهوری در مرقد امام (ره) در سال جاری نیز از نمونه های دیگر به شمار می آید.
اگر منطق در کشوری جایگزین اهانت و تهدید گردد، همه به راحتی می توانند اعلام موضع کنند و کسی مجبور به توسل به دروغ و نفاق نخواهد شد.
منطق و رجوع به آرای مردم که باشد، تحولات مورد نظر مردم رخ می دهد بدون آن که گلوله ای شلیک شده و یا خونی ریخته شود.
مدتی قبل مردم اسکاتلند خواستار جدایی از انگلیس شدند در آنجا همه پرسی شد و حتی مردم با آرای بیشتری به استقلال اسکاتلند نه گفتند. جالب است کسی آنها را به خیانت و تجزیه طلبی متهم نکرد.
بیان این مساله به معنی تائید تمام اقدام های دولت انگلیس نیست. اگر به حمایت مردم از خود اطمینان داریم نیاز به بستن روزنامه های مخالف و آقا بالا سر شدن برای آنها نیست.ک/۱
۶۰۴۵

انتهای پیام /*

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید