خانه » اخبار » سفارت عربستان در تهران به آتش کشیده شد
ایران16
 مهره مار اصل

سفارت عربستان در تهران به آتش کشیده شد

معترضین به سفارت عربستان حمله کرده و اقدام به تخریب این سفارت کرده اند… معترضین پرچم کنسولگری عربستان سعودی در مشهد را پایین کشیدند.
خبرنگار عصرایران از مقابل سفارت عربستان در تهران گزارش داد: معترضین اعدام آیت الله شیح نمر، به سفارت عربستان حمله کرده و اقدام به تخریب این سفارت کرده اند. آنها همچنین این سفارتخانه را به آتش کشیده اند.

تجمع کنندگان شعار “مرگ بر ال سعود” ، “شیخ نمر راهت ادامه دارد” ،”سفارت سعودی تعطیل باید گردد” سر می دهند . پلیس از دقایقی قبل حلقه امنیتی اطراف سفارت ایجاد کرده است و تلاش می کند تجمع کنندگان را متفرق کند. دود غلیظ از ساختمان سفارت در حال خارج شدن است و سفارت کاملا در آتش سوخته است هم اکنون در کنترل مامورین انتظامی است.
معترضین با کوکتول مولوتوف به نیروهای پلیس حمله کرده و تعدادی از مامورین ناجا دچار سوختگی شده است .
خبرنگار ما از بازداشت چند مهاجم به سفارت خبر داد هم اکنون ماموران شهرداری در حال نظافت محل سفارت هستند.

حمله به کنسولگری در مشهدگروه کثیری از شهروندان مشهدی عصر امروز با تجمع در مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در این شهر اقدام حکومت ریاض در اعدام شیخ نمر روحانی شیعه سعودی را محکوم کردند.

همزمان خبرهای تایید نشده درباره حمله معترضین به ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران و آتش زدن بخش هایی از آن منتشر شده اما هنوز از سوی منابع رسمی یا مستقل تایید نشده است.

به گزارش عصرایران، ایرنا نوشت: “معترضین در مشهد با تجمع مقابل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در مشهد، زیر بارش باران با سر دادن شعارهایی همچون ‘حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، مرگ بر سلفی و مرگ بر تکفیری’ و در دست پارچه نوشته هایی با مضمون ‘ما تا آخر ایستاده ایم’ جنایت آل سعود را محکوم کردند.”
ایرنا افزود: “شهروندان مشهدی همچنین با در دست داشتن تصاویری از شهید آیت الله نمر و سر دادن شعار ‘سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن’ خواستار واکنش جهانی به خصوص مسلمانان نسبت به اقدام تفرقه افکنانه رژیم آل سعود شدند.”

سایت اینترنتی روزنامه ایران هم نوشت: “معترضین پرچم کنسولگری عربستان سعودی در مشهد را پایین کشیدند.”

تشکیل حصار انسانی از نیروهای یگان ویژه مقابل سفارت عربستان

شعار معترضان: سفارت سعودی تعطیل باید گردد…شیخ نمر راهت ادامه دارد

اخبار و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از حمله معترضان به اعدام شیخ نمر به سفارت عربستان در تهران خبر می دهند.
به گزارش نامه نیوز، از ظهر امروز شنبه و ساعاتی پس از اعلام خبر اجرای حکم اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه در عربستان، معترضان به این اقدام عربستان در مقابل کنسولگری این کشور در مشهد و سفارت ریاض در عربستان تجمع کردند.خبرها و تصاویر منتشر شده از حمله معترضان به کنسولگری عربستان و به آتش کشیده شدن بخشی از ساختمان کنسولگری حکایت می کنند. معترضان پرچم عربستان سعودی را نیز پایین کشیدند.

از سوی دیگر، ساعتی پیش نیز تصاویری از شکسته شدن درب سفارت عربستان در تهران و ورود معترضان به درون سفارت و به آتش کشیدن آن در شبکه های مجازی منتشر شده است.

این در حالی است که عصر امروز شنبه سفیر ایران در عربستان به وزارت خارجه این کشور احضار و و ضمن تسلیم یادداشت اعتراض آمیزی مسئولیت کامل حمایت از سفارت این کشور در تهران و کنسولگری آن در مشهد و همچنین حمایت از تمامی منتسبین این سفارت خانه را متوجه دولت ایران دانست.

وزارت کشور عربستان صبح روز شنبه با صدور بیانیه ای از اعدام شیخ باقر النمر، روحانی برجسته شیعه این کشور و ۴۶ نفر دیگر خبر داد.

– نیروهای آتش نشانی در حال خاموش کردن آتش در طبقات سفارت هستند.

-هنوز عده‌ای از معترضان در اطراف سفارت حضور دارند / نیروی انتظامی اجازه نزدیک شدن به سفارت را نمی‌دهد.

– آغاز عملیات حصار کشی در برابر سفارت عربستان در تهران

-تا دقایقی دیگر وزارت خارجه اطلاعیه رسمی منتشر می کند

– خبرنگاران حاضر در مقابل سفارت عربستان از تشکیل حصار انسانی از یگان ویژه مقابل سفارت عربستان خبر می دهند.

– بر این اساس دود غلیظی از طبقات سفارت عربستان خارج می شود و هزاران نفر از معترضان همچنان در مقابل سفارت عربستان تجمع کرده اند.

– معترضان شعار شیخ نمر راهت ادامه درد ..مرگ‌بر‌ال سعود ملعون..سفارت‌سعودی تعطیل‌باید گردد ، سر می دهند

تغییر نام خیابان سفارت عربستان به شیخ نمر

مجید یراق بافان مجری سیما در پیشنهادی به شهردار و اعضای شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نام خیابانی را که سفارت عربستان سعودی در آن قرار دارد به نام شهید نمر باقر النمر تغییر دهید.
وب سایت مشرق:‌ مجید یراق بافان مجری سیما در پیشنهادی به شهردار و اعضای شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نام خیابانی را که سفارت عربستان سعودی در آن قرار دارد به نام شهید نمر باقر النمر تغییر دهید.

تغییر نام خیابان سفارت عربستان به شیخ نمر

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات