bimahdiشنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

مردی که ۱۲ میلیون نفر را به مذهب شیعه دعوت کرد!

مردی که 12 میلیون نفر را به مذهب شیعه دعوت کرد!
دختر شیخ ابراهیم زکزاکی (رهبر شیعیان نیجریه) گفت: پدرم تحت تأثیر امام خمینی(ره) ۱۲ میلیون نفر را به مذهب تشیع دعوت کرد.

نسیبه زکزاکی بعد از ظهر امروز در همایش زنان علوی تبرستان که در مرکز آموزش شهید ادیبی مرزن‌آباد برگزار شد با اشاره به اینکه تازه در جریان ماجرای داعی کبیر و گرایش مردم تبرستان به دین اسلام قرار گرفتم، اظهار کرد: ۳۸ سال پیش شیخ ابراهیم زکزاکی(رهبر شیعیان نیجریه) بعد از انقلاب اسلامی ایران با امام خمینی(ره) ملاقات کرد و تحت تأثیر سخنان ایشان پس از آن به تبلیغ شیعه پرداخت.

 
وی افزود: پس از آمدن شیخ ابراهیم به ایران و شنیدن سخنرانی امام خمینی(ره) همراهان خود را به شیعه دعوت کرد و توانست ۱۲ میلیون نفر را به مذهب شیعه دعوت کند.

زکزاکی با اشاره به اینکه سه تن از برادران من در روز شهادت امام رضا(ع) به شهادت رسیدند، خاطر‌نشان کرد: در آن‌ روز ارتش نیجریه را محاصره کرد و به خانه شیخ رفت و بسیاری از شیعیان را به شهادت رساندند و سه برادر مرا نیز شهید کردند.

وی یادآور شد: در روز قدس سال گذشته هم سه برادر دیگر مرا شهید کردند.

دختر رهبر شیعیان نیجریه با بیان اینکه ارتش نیجریه امسال روز عاشورا به راهپیمایان حمله کرده و ۱۷ نفر را شهید کرد، گفت: سال قبل با دیدن اجتماع اربعین حسینی ارتش نیجریه ترسید و به این جمع حمله کرد و در جریان این واقعه یک چشم شیخ آسیب دید و مادرم هم مورد اصابت گلوله آنها قرار گرفت.

yamahdi

این مطلب توسط ارسال شده است.

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات

نظرات و ارسال نظر