خانه » اخبار » یک برادر می‌گوید «اعدام» برادر دیگر می‌گوید «سرمایه کشور»!
ایران16
 مهره مار اصل

یک برادر می‌گوید «اعدام» برادر دیگر می‌گوید «سرمایه کشور»!

چرا هیچ یک از یاران دولتی شهامت نقد و مقابله با رفتار نوبخت در حمایت از صفدر حسینی را ندارد؟ دیگر چه معامله‌ای میان نوبخت و صفدر حسینی وجود دارد که باعث می‌شود سخنگوی دولت از این متخلف حمایت کند؟

روزی که توکلی حقوق نجومی یکی از مدیران ارشد روحانی را مطرح کرد هیچ کس باورش نمی‌شد که این شخص، وزیر کار و اقتصاد دولت اصلاحات و رئیس‌ صندوق توسعه ملی دولت روحانی باشد. چندی بعد که انتشار فیش حقوقی ۵۷ میلیونی صفدر عرق شرم را برای اردوگاه اصلاحات  به ارمغان آورد، علی‌اصغر شفیعیان مدیرمسئول سایت اصلاح‌طلب انصاف‌نیوز نوشت: «خدا کند که فیش حقوقی صفدر حسینی واقعیت نداشته باشد که اگر واقعی باشد مایه آبروریزی ما اصلاح‌طلبان است که مراقب نبوده‌ایم.»

 

در همین وضعیت یکی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب، پررویی غارتگران بیت‌المال را تاب نیاورد و در یادداشتی آتشین به نقد اصلاح‌طلبان و صفدر پرداخت؛ حمیدرضا ابک نوشت: «فیش حقوقی صفدر حسینی، اگر واقعی باشد، بهترین دلیل است برای اینکه این نوشته سرشار از زبانه‌های آتش خشم باشد… چند فیش حقوقی از مدیران بلندپایه دولتی در فضای مجازی منتشر شده است. خبر خلاصه و آشکار است. فاصله دریافتی مدیران مذکور بیشتر از پنجاه برابر حداقل دستمزد در سرزمین ماست صفدرها و امثال صفدرها در کجای کارنامه‌شان سوابق درخشانی برای حضور در این مناصب رو کرده‌اند؟  غیر از این است که با سر کچل ما سلمانی آموخته‌اند و از روزی که چشم باز کرده‌اند مدیر کل و معاون وزیر بوده‌اند؟… حالا هول برشان داشته که این چهار سال اگر بگذرد چه خاکی به سر کنیم برای پسری که در نیویورک تئاتر می‌خواند و دختری که در لندن قرار است فارغ‌التحصیل ام‌بی‌ای شود؟»
اما این همه ماجرا نبود و مدتی بعد فریباپژوه یکی از خبرنگاران روزنامه‌های اصلاح‌طلب مدعی شد که صفدر حسینی به تعدادی از خبرنگاران مبالغی را به عنوان هدیه برای حمایت وی در رسانه‌ها و سرپوش گذاشتن بر موضوع حقوق نجومی‌اش داده است.
مشرق در ادامه با اشاره به حمایت سخنگوی دولت از صفدرحسینی با عناوینی نظیر سرمایه نظام و امانتدار کشور می‌نویسد:  دفاع نوبخت از صفدر حسینی در حالی صورت می‌گیرد که علی نوبخت نماینده مجلس و برادر آقای سخنگو درباره چگونگی برخورد با حقوق‌های نجومی برخی مدیران گفته بود «باید در این زمینه مثل چین رفتار کرد. در کشور چین با کوچک‌ترین تخلف به صورت جدی و محکم برخورد می‌کنند،  برای شخص خاطی اعدام می‌برند و این موضوع را رسانه‌ای می‌کنند تا دیگر مدیران و افراد حساب کار دستشان بیاید یا به عبارت دیگر می‌توان گفت؛ به گونه‌ای که در پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی برخورد شد، باید با آنها برخورد شود».
علی‌رغم اعترافات عدیده اصلاح‌طلبان به تخلفات روی داده توسط صفدر حسینی، دفاع سخنگوی دولت از ایشان چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟  چرا سخنگوی دولت در عین عذرخواهی بابت معضل حقوق‌های نجومی، تعاریفی عجیب از یک مدیر نجومی بگیر می‌کند؟!  با این نوع تناقضات و با توجه به عملکرد نمایشی دولت در برخورد با مدیران متخلف آیا می‌توان باور داشت که دولت درصدد اصلاح رویه حقوق نجومی است؟!

 

منبع: کیهان

 

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید