خانه / اخبار / عکس دلخراش کشتن فرزند بعلت فقر و گرسنگی
مهره مار اصل
فقر و گرسنگی

عکس دلخراش کشتن فرزند بعلت فقر و گرسنگی

در حدیث شریف آمده “کاد الفقر أن یکون کفرا” ترجمه: نزدیک بود که فقر باعث به کفر رسیدن شود. بدون شک با دیدن تصویر یک پدر از کشور سومالی که به دلیل فقر و گرسنگی فرزند خردسال خود را این گونه زیر پا له می کند تا جان او را بگیرد و بکشد، یکی از مصداق های بارز این حدیث شریف است.

بدون شک انسان ممکن است تا جایی فقیر و گرسنه باشد که دست به هر کاری بزند اما بر اساس حکم و شریعت الهی، خودکشی حرام است. این کار که این پدر سومالیایی انجام می دهد هم یک نوع خودکشی است.

شاید منتقدان این نظریه بگویند “آن قدر فقر و گرسنگی بر وی فشار آورده که به ناچار دست به چنین کاری زده است” اما پاسخ این است که “حتی اگر از فقر و گرسنگی یک انسان جان خود را از دست بدهد، نباید دست به خودکشی بزند زیرا طبق حکم الهی حرام است.

بدون شک اگر در عصر حاضر حکومتی مانند حکومت مولای متقیان، أمیر المؤمنین علی علیه السلام در جهان حکمفرما بود، هیچ گاه در هیچ نقطه ای جهان فقیری نمی ماند که از روی ناچاری مجبور شود جان فرزند خردسال خود را چنین بگیرد. به امید آن روزی که در صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کنند و حکومت عدل و قسط را در جهان پا بر جا کنند تا حکومتی مانند حکومت علی علیه السلام را در عصر حاضر شاهد باشیم.

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

فقر و تنگدستی

فقر و نداری تو کشور شیعه تا این حد ؟!

فقر و نداری و تنگدستی رو ببینید مسئولین تو خواب هستن ؟!!! ‏این عکس رو …

یک نظر

 1. ای انسانهای مغرور حجکم و زیارتکم مقبول.التماس تفکر.هرسال صدو پنجاه هزار حاجی ایرانی هرکدام دومیلیون تومان هزینه روی هم 300 میلیارد تومان هزینه خودخواهی شماست.درحالی که می گویید خدااز رگ گردن به شما نزدیکتراست!!!

  اگر مستضعفی دیدی،
  ولی از نان امروزت

  به او چیزی نبخشیدی.
  به انسان بودنت شک کن

  اگر چادر به سر داری،
  ولی از زیر آن چادر

  به یک دیوانه خندیدی
  به انسان بودنت شک کن

  اگر قاری قرآنی،
  ولی در درکِ آیاتش

  دچارِ شک و تردیدی.
  به انسان بودنت شک کن

  اگر گفتی خدا ترسی،
  ولی از ترس اموالت

  تمام شب نخوابیدی.
  به انسان بودنت شک کن

  اگر هر ساله در حجّی،
  ولی از حال همنوعت

  سوالی هم نپرسیدی.
  به انسان بودنت شک کن

  اگر مرگِ کسی دیدی،
  ولی قدرِ سَری سوزن

  ز جای خود نجنبیدی
  به انسان بودنت شک کن…