خانه / اخبار / نقش حیاتی ملت ایران در نابودی اسرائیل
مهره مار اصل
نقش حیاتی ملت ایران در نابودی اسرائیل

نقش حیاتی ملت ایران در نابودی اسرائیل

نقش حیاتی ملت ایران در نابودی اسرائیل … در همایش قبله در زنجیر که بمناسبت سالروز یوم النکبه برگزار شد ضمن تجلیل از سیدرضا نیری، مرضیه دباغ و حسین شیخ الاسلام بر ادامه راه مقاومت و جهاد تا آزادی قبله اول مسلمانان تاکید شد.
نقش حیاتی ملت ایران در نابودی اسرائیل

همایش قبله در زنجیر امروز (دوشنبه) بمناسبت شصت و هفتمین سالروز اشغال فلسطین(یوم النکبه) در دانشگاه علم و صنعت برگزار و در آن از سید رضا نیری، مرضیه دباغ حدیدچی و حسین شیخ‌الاسلام به عنوان فعالان حوزه مقاومت و فلسطین تقدیر بعمل آمد. این همایش با حضور زهرا مصطفوی فرزند بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران، رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، «محمد جوهیر» کاردار سفارت فلسطین در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران و تعدادی از جوانان فلسطینی اهل غزه ، شماری از فعالان حوزه فلسطین و دانشجویان و اساتید دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

رحیمیان: بشریت شاهد نابودی اسرائیل خواهد بود/ملت ایران نقش اصلی را خواهد داشت

عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: باور داریم که بشریت شاهد نابودی غده سرطانی اسرائیل خواهد بود و این ملت پیشتاز ایران است که نقش اصلی و حیاتی را در این زمینه اجرا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین در سخنانی در همایش «قبله در زنجیر» با اشاره به اینکه یوم النکبه روز مصیبت فلسطین است که زمینه آن ده‌ها سال قبل فراهم شده بود، تاکید کرد که یوم النکبه سر آغاز گرفتاری‌های جهان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با اشاره به اینکه امام خمینی نماد مبارزه با رژیم صهیونیستی بوده است ابراز داشت که امام از ابتدای نهضت مسئله فلسطین را در اولویت برنامه‌های خود قرار داد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین جرم شاه در نظر امام همپیمانی با رژیم صهیونیستی بود، تصریح کرد که امام خمینی(ره) اولین عالم شیعه و اسلامی بود که علیه رژیم صهیونیستی فتوا داد تا از محل وجوهات شرعیه برای ملت فلسطین استفاده شود.

عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اینکه اسرائیل همه موجودیت خود را مدیون هیبت نظامی و امنیتی‌اش بود، اظهار داشت که این هیئبت اسرائیلی‌ها به برکت نهضت امام خمینی شکسته شد، اسرائیل در سال ۱۹۶۷ به تنهایی ارتش‌های عربی را شکست داده بود پس از ۴۰ سال و ۴۰ بار قوی تری شدن نسبت به ان زمان در جنگ ۳۳ روزه توسط حزب الله به عنوان مولود انقلاب اسلامی و پس از آن در نبردهای ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۵۱ روزه طعم تلخ شکست را چشید.

تولیت آستان مقدس مسجد جمکران افزود: ما براساس آیات قرآن و روایات و طبق پیش بینی امام خمینی باور داریم که بشریت شاهد نابودی این غده سرطانی خواهد بود و این ملت پیشتاز ایران است که نقش اصلی و حیاتی را در این زمینه اجرا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه همایش «قبله در زنجیر» از خانم دکتر زهرا مصطفوی دختر امام خمینی به واسطه پیگیری دیدگاه های امام در زمینه های داخلی و خارجی خصوصا مسئله فلسطین تقدیر کرد و گفت: ایشان به عنوان فرزند و یادگار حضرت امام در جمعیت دفاع از ملت فلسطین پیشوائی ما را بر عهده دارند.

حجت الاسلام امرودی: تنها گزینه پیش روی فلسطینی ها و ملتهای منطقه مقاومت و جهاد است

در این جلسه که به همت دفتر فلسطین شهرداری تهران و دانشگاه علم و صنعت برگزار شده بود حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران گفت: دستاوردهای امروز مقاومت مرهون حمایت‌ها و اندیشه والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای است.

وی با ذکر خاطره‌ای از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۰۰ گفت: همزمان با فرار رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان جهت تبریک پیروزی مقاومت خدمت دبیرکل حزب‌الله لبنان رسیدیم که وی این پیروزی را مرهون راهنمایی‌ها و نصایح حضرت امام خمینی(ره) دانستند.

امرودی اظهار داشت: سید حسن نصرالله به ما اعلام کرد زمانی که رژیم صهیونیستی جنوب لبنان تا بیروت را تحت اشغال و این شهر را به محاصره در آورده بود خدمت بسیاری از مراجع و علمای لبنانی رسیدیم و از آنها درخواست کردیم که ما را برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس راهنمایی کنند.

وی در توضیح بیشتر این خاطره از دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: سید حسن نصرالله گفت که بسیاری از علما به ما پیغام دادند که با دست خودتان موجبات هلاکت خود را به واسطه حجم نفرات دشمن و تجهیزات صهیونیست‌ها فراهم نکنید. اما زمانی که خدمت حضرت امام خمینی(ره) رسیده بودیم ایشان به ما فرموده بودند که طبق نص صریح قرآن با ایستادگی باید مقاومت کرد چرا که پیروزی از آن ماست.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: سیدحسن نصرالله در آن خاطره به ما گفت که زمانی که حضرت امام خمینی(ره)این حرف را به ما زد ما ۳۶ جوان پر انرژی بودیم ولی هم اکنون که پیروزی بر صهیونیست‌ها را به دست آوردیم از آن جمع ۳۶ نفر که خدمت امام رسیدیم فقط یک نفر در جمع ما حضور ندارد و آن هم سید عباس موسوی (دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان) است.

امرودی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید عباس موسوی دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان گفت: پایه‌های مقاومت منطقه‌ای از همان زمان برقرار شده است و امروز نتایج مقاومت و ایستادگی را در فلسطین و سایر کشورهای منطقه از جمله یمن مشاهده می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه آزادی فلسطین و آزادی قدس از چنگال اشغالگران صهیونیست‌ مقاومت است. چرا که از راه مذاکره و سازش ملت فلسطین به هیچ یک از حقوق خود دست نیافته‌اند.

ابوشریف: جنگ علیه ایران به جنگ علیه اسلام گسترش پیدا کرده تا مسئله فلسطین فراموش شود

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه متأسفانه هم اکنون جنگ علیه ایران به جنگ علیه اسلام گسترش پیدا کرده است گفت: باید هرگونه درگیری جانبی کنار گذاشته شود تا همه به سمت مسئله اصلی یعنی فلسطین حرکت کنند.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران امروز (دوشنبه) در همایش «قبله در زنجیر» در دانشگاه علم و صنعت گفت: یوم‌النکبه سال ۱۹۴۸ فقط یک مشکل برای فلسطین نبود بلکه پروژه‌ای برای کل امت اسلامی بود.

وی تصریح کرد: هدف استکبار و قدرت‌های جهانی، جهان اسلام و از بین بردن و ویران کردن توانمندی امت اسلامی بود همانگونه که ناپلئون و پس از آن بعدها با انعقاد معاهده سایکس پیکو، انگلیسی‌ها به دنبال این تضعیف بودند.

وی اظهار داشت: روزی که قرار بود اسرائیل تأسیس شود ۱۰۰هزار کارگر و ۸۰ هزار سرباز انگلیسی در فلسطین حاضر شدند تا این پروژه استکباری بر علیه جهان اسلام اجرایی شود.

ابوشریف افزود: مبارزه ملت فلسطین برای آزادی خود زمانی که آغاز شد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز با شعار روشنگری جهان اسلام برای مقابله با رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی و پروژه استعماری به ثمر رسیده بود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، اظهار داشت: از زمانی که حمایت ایران از فلسطین آغاز شد توطئه‌ها علیه این کشور مانند جنگ عراق علیه ایران و همچنین محاصره اقتصادی هم شروع شد.

وی افزود: متأسفانه هم اکنون جنگ علیه ایران به جنگ علیه اسلام گسترش پیدا کرده است تا فلسطین از یادها فراموش شود.

ابوشریف خاطرنشان کرد: دشمن ما همان استکبار و صهیونیست‌ها هستند لذا باید هرگونه درگیری جانبی کنار گذاشته شود تا همه به سمت مسئله اصلی یعنی فلسطین حرکت کنند.

کاردار سفارت فلسطین: از ملت ایران سپاسگزاریم

در ادامه این مراسم «محمد جهیر» کاردار سفارت فلسطین در تهران به نیابت از مردم فلسطین از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مردم و دولت ایران تشکر کرد.

کاردار فلسطین در تهران، افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها دولت، ملت و کشوری است که قضیه فلسطین را برغم همه مشکلات فراموش نکرده‌ و همچنان از مسئله اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین و قدس حمایت می‌کنند و این جای تقدیر بسیاری دارد.

اجرای سرود یک مسجد و پیام قالیباف به همایش قبله در زنجیر

در ادامه همایش «قبله در زنجیر» امیر تاجیک خواننده ارزشی کشور سرود یک مسجد در وصف اشغال مسجدالاقصی توسط رژیم اشغالگر قدس را بطور زنده اجرا کرد که با استقبال حاضران در همایش روبرو شد.

در پایان ضمن بیان گوشه هایی از فعالیت های سیدرضا نیری، مرضیه دباغ حدیدچی و حسین شیخ الاسلام در حوزه حمایت از فلسطین و مقاومت و همچنین قرائت پیام محمد باقر قالیباف شهردار تهران به این همایش از نامبردگان با اهدا تابلوهای منقش به آیات قران کریم تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

واکنش سپاه به شادی خیابانی در کردستان ایران پس از برگزاری رفراندوم

واکنش سپاه به شادی خیابانی در کردستان ایران پس از برگزاری رفراندوم فرمانده سپاه کردستان …