خانه » اخبار » روایت همسر سابق ابوبکر البغدادی از زندگی با رهبر داعش
ایران16
 مهره مار اصل

روایت همسر سابق ابوبکر البغدادی از زندگی با رهبر داعش

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

همسر سابق ابوبکر البغدادی در گفت‌و‌گو با یک روزنامه سوئدی خبر داد که در زندان لبنان فهمیده است که شوهر سابقش رهبر داعش است.

به گزارش ایرنا، روزنامه دیلی تلگراف روز پنجشنبه در گزارشی نوشت: «سجی الدلیمی همسر ۲۸ ساله سابق ابوبکر البغدادی که در تبادل اسرا بین نیروهای امنیتی لبنان و جبهه النصره آزاد شده است، در گفت‌وگو با روزنامه سوئدی اکسپرسن گفته که پس از فوت شوهر اولش با ابوبکر البغدادی که در آن زمان استاد دانشگاه بغداد بوده، ازدواج کرده است و وقتی متوجه شده که او رهبر داعش است دچار شوک شده است.»

این روزنامه به نقل از الدلیمی افزود: «ابوبکر البغدادی فردی عادی بود. درباره گذشته‌اش چیز زیادی نمی‌گفت. او مشکوک بود و خیلی اهل معاشرت نبود. او روزهایش را در دانشگاه سپری می‌کرد و در آنجا آموزش دین و شریعت اسلامی می‌داد؛ گاهی برای چند روز ناپدید می‌شد.»

دیلی تلگراف نوشت: «الدلیمی با بیان اینکه زندگیش با البغدادی سطحی بوده است و یک فرزند از او به نام هاجر دارد»، گفت: «او بچه‌دوست بود و از این نظر فرد خوبی بود؛ اما به دلیل حسادت همسر سابقش در سال ۲۰۰۹ مرا ترک کرد.»

این روزنامه در ادامه نوشت وی که برای اولین بار تصویر شوهرش را در زندان لبنان برای شناسایی رویت کرده است، می‌گوید: «آنها تصویر شوهر سابقم را نشان دادند و گفتند که آیا او را می شناسم یا نه. در نهایت مشخص شد که من زن خطرناک ترین مرد دنیا بودم.»

دیلی تلگراف افزود، الدلیمی ضمن محکوم کردن شوهرش و گروه تروریستی داعش گفت: «به عنوان یک مادر، کارهایی را که آنها انجام می‌دهند، اقدام تروریستی می دانم. اگر کسی فرزند مرا آزار دهد او یک تروریست است.»

گفته می شود سجی الدلیمی، فرزند حمید الدلیمی یکی از فرماندهان ارشد حزب بعث صدام است که پس از حمله آمریکا به عراق، از چنگ کمیته‌های مجازات مردم عراق نجات یافت و در الانبار مستقر شد.

حمید الدلیمی، مشاور نظامی ابوبکر بغدادی و یکی از پدیدآورندگان ساختار نظامی داعش بود که سال گذشته در سوریه به هلاکت رسید.

«عمر الدلیمی» برادر دیگر سجی، ریاست یکی از یگان‌های داعش در القلمون را برعهده دارد.

خواهر سجی به نام «دعاء» در انتقام خون همسرش، حارث امیر، یکی از سرکردگان داعش در منطقه العامریه بغداد سعی داشت خود را در یک تجمع کُردی در اربیل منفجر کند.

سجی الدلیمی دارای چهار فرزند است. دو فرزند اولش با نام‌های اسامه و عمر از «فلاح اسماعیل الجاسم» فرمانده سابق «جیش الراشدین» در الانبار است. فلاح اسماعیل در سال ۲۰۱۰ در درگیری‌های این استان کشته شد.

وی پس از کشته شدن همسر اولش با ابوبکر البغدادی ازدواج کرد که حاصل ازدواج آنان تنها یک دختر به نام «هاجر» بود.

سجی به مدت هفت سال با سرکرده داعش زندگی کرد و پس از جدایی از ابوبکر البغدادی برای سومین بار با یک مرد فلسطینی به نام کمال محمد خلف ازدواج کرد.

 

اخبار بین الملل – ایرنا

 

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات