خانه / اخبار / چرا خاندان سلطنتی انگلیس به اسرائیل نمی‌روند؟
مهره مار اصل

چرا خاندان سلطنتی انگلیس به اسرائیل نمی‌روند؟

چرا خاندان سلطنتی انگلیس به اسرائیل نمی‌روند؟

اخبار,اخبار بین الملل ,خاندان سلطنتی انگلیس

چرا خاندان سلطنتی انگلیس به اسرائیل نمی‌روند؟

در بررسی دلایل امتناع سفر خاندان سلطنتی انگلیس به سرزمین‌های اشغالی می‌توان به سه نکته اشاره کرد. اول اینکه خاندان سلطنتی انگلیس تنها مایل هستند تا با اعضای خاندان‌های سلطنتی در ارتباط باشند.

اعضای خاندان سلطنتی انگلیس و حتی ملکه آن بارها به کشورهای اطراف سرزمین‌های اشغالی سفر کرده‌اند اما هرگز قدم در این منطقه اشغالی نگذاشته‌اند که این موضوع سئوالاتی را درباره چرایی آن به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه خبری اینسایدر، داستان امتناع خاندان سلطنتی از سفر به سرزمین‌های اشغالی همچنان ادامه دارد. شاهزاده چارلز، ولیعهد انگلیس فوریه سال گذشته میلادی به عربستان سعودی سفر کرد. الیزابت دوم ملکه انگلیس هرگز پایش را به سرزمین‌های اشغالی نگذاشته است و شاهزاده چارلز تنها یکبار در زمان مرگ اسحاق رابین برای شرکت در مراسم تدفینش به اسرائیل رفت. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ نیز شاهزاده اندرو، برادر ولیعهد انگلیس به همراه برادر زاده‌اش شاهزاده هری در مسابقه اتومبیلرانی گرند پریکس در ابوظبی امارات حاضر شد و پس از آن شاهزاده اندرو به عربستان سفر کرد که گفته می‌شود به درخواست وزارت خارجه انگلیس بود.

پس از آن شاهزاده هری، پسر ولیعهد انگلیس راهی عمان شد؛ کشوری با ۶ / ۳ میلیون جمعیت و تولید ناخالص ملی ۸۰ میلیارد دلار. در همین حال ولیعهد انگلیس نیز در سال ۲۰۱۳ به عمان سفر کرد و در سال ۲۰۱۰ نیز ملکه انگلیس به این کشور رفته بود.

در بررسی دلایل امتناع سفر خاندان سلطنتی انگلیس به سرزمین‌های اشغالی می‌توان به سه نکته اشاره کرد. اول اینکه خاندان سلطنتی انگلیس تنها مایل هستند تا با اعضای خاندان‌های سلطنتی در ارتباط باشند. البته شاهزاده چارلز بارها به مصر سفر کرده است که یک جمهوری است.

 

نکته دیگر اینکه خاندان انگلیس هراس دارد که سفرش به سرزمین‌های اشغالی به انگلیس آسیب بزند. به عنوان مثال ممکن است کشورهای عربی در تلافی این اقدام روابط تجاری خود را با انگلیس قطع کنند. شاهزاده چارلز سال گذشته راهی اردن شد اما از سفر به اسرائیل امتناع کرد. احتمال دیگر این است که نرفتن آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی شاید به این معناست که آن‌ها و یا وزارت خارجه انگلیس با موجودیت اسرائیل مشکل دارند!
اخبار بین الملل – ایسنا

 

فال-حافظ

مطلب پیشنهادی

اقدام بزرگ ایران/ موشک‌های ایران در یک قدمی عربستان و اسرائیل

یو اس نیوز؛ اقدام بزرگ ایران/ موشک‌های ایران در یک قدمی عربستان و اسرائیل جوانه …