خانه » اخبار » چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ +عکس
ایران16
 مهره مار اصل

چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ +عکس

به گزارش تی وی شیعه، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ساندی تایمز به نقل از مسئولان انگلیسی نوشت: لندن آماده‌ است به مصر یا روسیه در ماموریت کشتن یا بازداشت مصری کمک کنند که در صورت توافق احتمالا به ورود نیروهای ویژه انگلیس به شبه جزیره سینا می‌انجامد تا به ابواسامه و گروه وی ضربه بزنند.
این روزنامه می‌نویسد، مسئولان سازمان اطلاعات انگلیس بر این باورند که ابواسامه کمک‌هایی را از داخل فرودگاه شرم الشیخ دریافت کرد تا این بمب را در چمدان یکی از مسافران در هواپیما جاسازی کند و در این صورت این هواپیما به دلیل یک اقدام تروریستی و نه به دلیل یک اختلال فنی سرنگون شده است.

چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ +عکس

ابواسامه مصری

ساندی تایمز می‌گوید، مسئولانی در سازمان اطلاعات به شدت به تحقیق در مورد این مسئله می‌پرداختند که انگلیسی‌های هم پیمان با داعش در انفجار این هواپیما دست دارند یا نه. به ویژه پس از اینکه سازمان اطلاعات تماس‌های اینترنتی را میان تندروها رصد کرده که در مورد این هواپیما با لهجه دو شهر لندن و بیرمنگهام انگلیس صحبت می‌کردند.
منابع امنیتی گفته‌اند که ابواسامه مصری که نام اصلی‌اش “محمد احمد علی” است از ساکنان استان سینای شمالی است و ۳۷ سال سن دارد و از یک خانواده پرجمعیت در شهر العریش است. وی از چند سال قبل به اندیشه‌ها و افکار رادیکالی روی آورده است و آموزش‌هایی را در سطح بالا توسط تروریست‌ها در سوریه دیده است.

چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ +عکس

این منابع همچنین اعلام کردند که ابو اسامه مصری بارها در ویدئوها به عنوان سخنگوی داعش در عملیات تروریستی ظاهر شده است.
بیعت گروه افراط‌گرای مصری “انصار بیت‌المقدس” با داعش در فایلی ویدئویی در ماه مه سال جاری میلادی اعلام شد که در این فایل شخصی به نام “ابواسامه مصری” در میان افراد مسلحی با یونیفرم نظامی بیانیه بیعت با “خلیفه” داعش را قرائت کرد. در میان این افراد تنها “کمال علاّم”یک تروریست مشهور مصری قابل شناسایی بود و سایر افراد صورتشان را پوشانده بودند.

چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ +عکس

ماه‌ها بعد صدای ابواسامه که چهره‌اش در فایل ویدیوئی اول مشخص نبود در فایل دیگری شنیده شد. ویدئوی جدید روز شنبه گذشته، همان روزی که هواپیمای روسی در سینا سقوط کرد، پخش شد. وی در این فایل گفت:”این ما بودیم که این هواپیمای روسی را سرنگون کردیم. “

درباره yamahdi

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) و شادی روح اموات و پدر تازه درگذشته این حقیر صلوات
برای ورود به کانال تلگرام جذاب ترینها کلیک کنید